Sıkça Kullanılan Mikrofiber Bez Nedir?


Mikrofiber bezler
polyester ve polimitin eşit bir şekilde karıştırılarak meydana getirildiği bir kumaş türüdür. Kolay bir kullanım imkanı sunan mikrofiber havlu ve bez ürünleri yoğun miktarda deterjan kullanımına son vererek sadece su yardımı ile bile kolayca temizlik yapabilmenize olanak sağlar. Rahat bir şekilde toz alarak veya bazı yüzeyleri parlatma amacı ile de kullanabilirsiniz. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen mikrofiber bezler sayesinde artık daha pratik bir şekilde temizlik yapmak mümkün hale gelmiştir.

Cam silme bezi
olarak da bilinen mikrofiber bezler aynı zamanda camlarda iz bırakmadan rahatlıkla parlatma özelliğine sahip olduğu için sıkça tercih edilen temizlik malzemeleri arasında yer almaktadır. Diğer sıradan bezlere göre mikrofiber ürünler özel tasarımı sayesinde kullanılan alandaki tozları üzerindeki gözeneklere hapsederek daha hijyenik ve daha pratik bir temizlik işlemi sunar. Ayrıca bu gözeneklere hapsolan tozları bir diğer tarafa taşımadığı için de temizlik çok daha kısa süreceği için size zamandan da tasarruf etme konusunda yardımcı olur.


Mikrofiber Bez Nasıl Kullanılır?

Mikrofiber bez
kullanırken aslında dikkat edilmesi gereken belli başlı birkaç basit husus vardır. Bunlardan en önemlisi bezin katlanması ve katlanırken silinme şekli olacaktır. Eğer mikrofiber bezinizi buruşturmak yerine dörde katlarsanız düz bir kumaş zemininden daha fazla tozu beze hapsedebilirsiniz. Böylece temizlik işlemi daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. Ayrıca alacağınız cam silme bezi veya mikrofiber bezleri belirli aralıklar ile sıcak suda bekletmeniz gerekir. Bez üzerindeki son teknoloji gözenekler daima açık kalır ve bu sayede de bezin deforme olması engellenmiş olacaktır.

Öte yandan hem ıslak hem de kuru bir şekilde kullanıma uygun olan mikrofiber bezler genellikle toz almak amacı ile kullanılmaktadır. Doğru bir şekilde kullanıldığında mükemmel bir temizlik imkanı sunan mikrofiber temizlik bezi ürünleri oldukça etkili ve kullanışlıdır. Bulut Kimya’nın aynı zamanda araç yüzeyleri gibi hassas yüzeylerde güvenle kullanabileceğiniz mikrofiber bez çeşitlerini şimdi incelemeye ne dersiniz? Hem temiz hem de parlak bir yüzeyin sırrı olan kullanışlı mikrofiber bezler şimdi tek tıklama ile elinizin altında!

POPÜLER BLOGLAR