SADECE ÇORAP DEYİP GEÇME: KADIN ÇORAP MODELLERİ SEÇERKEN DİKKAT!

Hayatta yaptığınız hiçbir seçim bilinçsiz olmamalı. Neyi, neden yaptığını bilmek çok önemli. Örneğin, çorap satın alırken bile bu böyle. Çok basit gibi görünen çorap seçimlerinde, alacağın çorabın özelliklerini ve senin ayağına nasıl bir etki edeceğini bilmek önemli. O halde gelin kadın çorap ürünlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara bir göz atalım.

KADIN ÇORAP MODELLERİNDE DİKKAT EDİLECEK BİRTAKIM UNSURLAR

Kadın çorap ürünlerini alırken amacınız nedir? Ayağınızı sıcak tutması mı? Günlük hayatta kullanacağınız kadın çoraplar hangi şartlarda kullanılacak? Bunların hepsinin cevapları, kadın çorap ürünlerinin seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurları göstermekte.

YERLİ KADIN ÇORAP ÜRÜNLERİNİ KULLANIN

Türkiye’de üretilen çorapların yaklaşık %90’ı yurt dışına ihraç ediliyor. Bu da ülkemizin çorap üretiminde dünya çapındaki itibarı yadsınamayacak kadar büyük olduğunun göstergesidir. Bu büyük başarıyı bir kenara atmayıp, yerli kadın çorap modellerine yönelmemiz gerektiğini hatırlayarak başlayalım isterseniz.

AYAĞINIZA UYGUN KADIN ÇORAP SEÇİMİ YAPILMALI

Numara skalası geniş olan kadın çorap modelleri genelde yanıltıcı olur ve ayağınıza büyük ya da küçük gelebilir. Birbirine daha yakın numara bedenleri olan kadın çorap tercihleri, ayağınıza uygun olması açısından daha mantıklı bir tercih olacaktır. Yani: 36-40’tdan ziyade 35-38 veya 38-40 gibi…

KADIN ÇORAP MODELLERİNİN ETİKETLERİNİ OKUYUN

Çorap etiketlerine pek dikkat etmediğinizi biliyorum. Ancak başta da söylediğim gibi, giydiğiniz ürünü tanımanız önemlidir. Etiket üzerinde yazan bilgilerden kadın çorap ürününü tanıyarak, nasıl yıkamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

MEVSİME UYGUN RENGARENK KADIN ÇORAP SEÇİMİ

Giyeceğiniz kadın çorap ürünlerinin mevsime göre kumaş özelliği de değişmektedir. Örneğin, yaz aylarında bambu veya keten kumaşlı kadın çoraplar almanız daha idealken; kış aylarında, ayağınızı soğuktan koruyacak, ayağınızı sıcak tutacak yün veya pamuk kumaşlı kadın çoraplar daha uygun olmaktadır. Ek olarak, yazın alacağınız renkli çorap modası kadın ürünü kumaşlarıyla sizlerin havasını da yükselecek.

KADIN ÇORAP ÜRÜNLERİNİN KALİTESİNİ AYIRT EDİN

Kadın çorap modellerinin kaliteli olanı hangisidir, bunu ayırt etmeyi öğrenin. Sık örülmüş ve ince iplikten üretilmiş kadın çorap modelleri kaliteli kumaş türüdür.

ÇEVRE DOSTU ERKEK ÇORAP ÜRÜNLERİ GİYİN

Çevre dostu, doğaya zarar vermeden imal edilmiş kadın çoraplar tercih edebilirsiniz.

Çorap seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendiğimize göre, gelin DKS Store’un sunduğu kadın çorap renkli modellerine ve diğer kadın çorap çeşitleri için bir göz atalım…

POPÜLER BLOGLAR