JANT TEMİZLEME NEDİR?

Sürekli araç kullanımı mevcutsa ve bu kullanım sırasında hava koşullarının yere yarattığı kirlilik ile baş etmek istiyorsanız jant temizleyici ile bunu yapmak mümkündür. Jantlarda oluşan kir, yap tabakası temizlenmediği takdirde çıkması imkansızlaşan kirlilikler meydana gelmektedir. Bu kirler ile mücadele etmenin en kolay yolu düzenli periyotlarda jantları temizlemektir. Jant temizleyicilerin içerisinde bulunan kimyasallardan dolayı kolayca yağ tabakalarında sökülmeler meydana gelir. 

Jant Temizliği Nasıl Yapılır?

Jant temizliği yapabilmek için jant temizleme spreyi, sabunlu su ya da arap sabunu, jant cilası, jant parlatma spreyi, fırça ve sünger gerekmektedir. Toz, çamur, toprak, yağ ve asfalt üzerinde bulunan pislikler sayesinde kirlenen jantları temizlemek için: sabunlu su ya da arap sabunu ile jantları yıkamak ve on dakika boyunca bekletmek gerekmektedir. Ardından jantlar köpükten arındırdıktan sonra jant temizleyiciyi bir bez yardımı ile jantlara sürülür ve sonrasında bundan arındırılır. Arındırdıktan sonra jantları parlatmak gerekmektedir.

Jant temizliği yapılırken kullanılan süngerin ve fırçanın yumuşak olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanılması zararlı olan tuz ruhu, gaz yağı gibi ürünleri jant temizleme eylemini gerçekleştirmek için kullandığınız takdirde jantlarda aşınmalar meydana gelebilmektedir. Jant temizleyicileri aşırı ısınmış olan jantların üstüne kullanılmaması gerekmektedir. Jant parlatıcı kullanmadan önce güzel bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Jant temizleyici ürünler uygulandıktan sonra jant parlatıcı da kullanarak son dokunuşu yapabilirsiniz. 

Demir Tozu Sökücü Ne Zaman Kullanılır?

Arabaları sıklıkla çok tozlu bir çevreye ya da demiryolu çevrelerine park ettikten sonrasında kullanılmaktadır. Bu çevre jantlara ve arabaya uyguladığı büyük kirlilik sebebiyle araba bakımsız ve kullanılamaz gibi görünür. Bu görüntüyü tamamen ortadan kaldırmak için demir tozu sökücü kullanılmaktadır. Demir tozu sökücü kullanılması ardından yüzey tamamen temizlenir ve herhangi bir zarar meydana gelmez. 

Demir tozu sökücü kullanmak için satın alınmış olan ütün yıkama aşamasından sonra boya üzerinde beş dakika kadar bekletilerek su ile temizlenmektedir. Boya üzerinde bulunan herhangi bir kirliliği demir tozu sökücünün içinde bulunan kimyasallar sayesinde Demir tozu sökücülerini dilerseniz yıkamadan önce, dilerseniz de yıkamadan sonra kullanmak mümkündür. 

POPÜLER BLOGLAR