İNOX TEMİZLEYİCİ NEDİR?

İnox, gündelik hayatımızda kullandığımız birçok araç ve gereci bizim için daha az zahmetli hale getiren krom katkılı bir paslanmaz bir alaşımdır. Paslanmaz çelik olarak da tabir edilen bu alaşım kullanılarak yapılan araç ve gereçlerin inox temizleyici ile doğru şekilde temizlenmesi önemlidir. İnox temizleyici kullanarak basit ve etkili bir şekilde bu tip eşyalarınızı pratik ve güvenli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Krom temizleyici olarak da kullanımı mümkündür. Paslanma yapmayan ve su lekesi tutmayan bu eşyaların mutlaka güvenilir bir inox temizleyici ve krom pas temizleyici ile temiz tutulması gerekmektedir. Yanlış kullanılan temizlik malzemeleri eşyalarınıza ciddi zararlar verebilir.

İnox Temizleyici ve Krom Pas Temizleyici Sprey Nasıl Kullanılmalıdır?

Paslanmaz çelik yüzeyler temizlenirken sanıldığının aksine ağır kimyasallar kullanılması gerekmemektedir. Her maddeye uygun temizleyiciler olduğu için inox temizleyici ve krom pas temizleyici sprey kullanmanız yeterli ve uygun olacaktır. Uygun bir inox temizleyici temin ettikten sonra temizleyeceğiniz yüzeye uygun bir temizlik şekliniz olmalıdır. Hassas yüzeylere sahip olan paslanmaz çelikler sert uygulamalarla temizlenmemelidir. Öncelikle inox temizleyici yüzeye uygulanmalı sonrasında dairesel hareketlerle, sert dokunuşlar yapmadan yüzey kirlerden arındırılmalıdır. Bu sayede kullandığınız krom pas temizleyici sprey size en yüksek verimi sağlayabilecektir.

İnox Temizleyici Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanım alanı çok geniş olan paslanmaz çelikler, mutfak eşyalarında, otomobillerde, el araç ve gereçlerinde ve daha birçok alanda karşınıza çıkabilir. Genellikle temizleme ihtiyacı hissettiğimiz bu yüzeyler için inox temizleyici kullanılmalıdır. Krom pas temizleyici sprey, bu tür yüzeylerdeki pas ve lekelerin çıkarılması konusunda oldukça etkilidir. Bu sayede inox yüzeyleri her zaman parlak ve canlı tutmak mümkün olacaktır. İnox temizleyici püskürtme yoluyla kullanılır ve etki etmesi için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Yüzeye etki etmesi beklendikten sonra hafif dokunuşlarla temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnox Temizleyici Sağlığa Zararlı Mıdır?

İnox temizleyici maddeler yağ bazlı üretilmektedir. Paslanmaz çelikten oluşmuş yüzeylerin temizlenmesi için kullanılan bu maddeler yağ bazlı olmasından dolayı insan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Her türlü inox yüzey için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR