FUTBOL TOPU VE DİĞER FUTBOL EKİPMANLARI

futbol malzemeleri

Günümüzde en popüler spor dallarından birisi futboldur. Bu sporu yapan ve yapmak isteyen kişiler bazı ürünlere ihtiyaç duyarlar. Bunlardan en önemlisi bu sporun olmazsa olmaz ürünü futbol topu olmaktadır. Futbol topu da bazı kriterleri taşımalıdır. Mesela futbol topu ağırlığı, 410-450 gram aralığında olmalı. Topun çevresi ortalama 70 cm, iç basıncı da 0,6-1,1 atm aralığında olmalıdır. 

Bu sporu yaparken ihtiyaç duyulan diğer bir önemli ürün ise futbol ayakkabısı olmaktadır. Ayakla oynanan bu spor için özel olarak üretilen ve krampon olarak geçen ayakkabılar mevcuttur. Halı saha krampon modellerinin en önemli özelliği tabanındaki çiviler sayesinde kaymaması ve yapısı itibariyle topa sert vuruş sağlamasıdır. Profesyonel, amatör veya hobi olarak futbol oynayan her erkeğin ayakkabılığında mutlaka bir çift erkek krampon bulunur. Krampon nike ürünleri en çok tercih edilen ürünler arasındadır. 

Hangi branş olursa olsun başta rahatlık için mutlaka bir forma giyilmelidir. Hem hareket özgürlüğü sağlaması hem de rengi ve deseni ile oyuncular ve izleyiciler tarafından rakip takımın ayırt edilmesini sağlar. Formaya ek olarak kalecilerin bir de kaleci eldiveni giymesi gerekmektedir.

Basketbol Topu ve Diğer Basketbol Ekipmanları

Basketbol, dünya genelinde futbol gibi izleyicisi en fazla olan spor branşlarından bir tanesidir. Yine topla oynanan fakat topun bir file içerisinden geçirilmesiyle sayı alınan eğlenceli bir spordur. Futboldan farklı olarak basketbol topu, çevresi ve ağırlığı ile futbol topundan daha büyüktür. Futbol kalesi ve basketbol kalesi aslında iki oyunun oynanma biçimini belirler.

Futbol Topu Fiyatları

Futbol topu fiyatları, kullanılan malzemeye, kalitesine ve markasına göre farklılık göstermektedir. Kaliteli bir futbol topunun kalitesine paralel olarak daha yüksek fiyatlı olacağı unutulmamalıdır. Neyse ki aZall online mağazamızda her bütçeye uygun bir futbol topu bulmak mümkün. Hem kaliteli hem uygun fiyatlı ürünleri web sitemizde bulabilirsiniz. Üstelik sadece futbol topu ile sınırlı kalmayıp basketbol topu, kaleci eldiveni, forma, krampon ve voleybol filesi gibi binlerce çeşit ürünü uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 

POPÜLER BLOGLAR