EVDE RAHATÇA HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ GÖZ ÇEVRESİ BAKIM KREMİ ÖNERİ

Göz çevresi bakımına dair daha önce de sizinle paylaşımda bulunmuştuk. Göz çevresinin neden önemli olduğunu, göz çevresi bakım rutininde dikkat edilmesi ve rutini destekleyen noktaları teker teker anlattık. Gelin şimdi de göz çevresi bakımı için evde rahatlıkla yapabileceğiniz maske tariflerine bir bakalım.

SALATALIK VE GÜL SUYU İLE GÖZ ÇEVRESİ BAKIM MASKESİ

Göz çevremizin ihtiyaç duyduğu nem takviyesi için salatalık önemli bir üründür. Nemlendirme ve ışıltı için salatalık; rahatlatıcı özelliğinden dolayı da gül suyu, bu maskede kullanacağımız iki malzemedir.

Öncelikle 1 tatlı kaşığı kıyılmış salatalığı, 1 tatlı kaşığı gül suyuyla karıştırın. Daha sonra karışımı yuvarlak disk pamuk üzerine yerleştirin ve göz altınıza oturtun. Böyle 10 – 15 dk. Bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. İsterseniz bu maske sonrasında gözaltı kremi ürününüzü de sürebilirsiniz.

AVOKADO VE ALOE VERA GÖZ ÇEVRESİ BAKIM MASKESİ

Avokado; iyi yağlar, vitaminler mineraller, antioksidanlar ve fitoterollerle zengin bir üründür. Aloe Vera ise yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenler, söz konusu karışım göz çevrenizin ve göz altlarınızın neme doymasına ve yumuşacık olmasına neden olacak. Bu nedenle gelin göz çevresi bakım maskesini nasıl hazırlayacağınız, gelin bakalım…

1 çay kaşığı avokado ve 1 çay kaşığı Aloe Vera’yı krema kıvamında elde edene kadar karıştırın. Daha sonra göz çevresine uygulayın. 15- 20 dakika göz altında bekletin ve durulayın. Ardından göz çevresi kremi sürebilirsiniz.

TATLI BADEM YAĞI VE MAYDANOZ İLE GÖZ ÇEVRESİ MASKESİ

Tatlı badem yağı yoğun nemlendirici bir özelliğe sahiptir. Maydanoz ise çinko bakımından zengin bir üründür. Göz altlarınızı nemlendirmek ve aydınlatmak için bu tarif tam size göre.

Az miktar da maydanozu blenderden geçirin ve üzerine 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ekleyin. Krema kıvamındaki karışımı göz altlarına uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ardından göz altlarını durulayın. Akabinde göz çevresi kremi sürebilirsiniz.

Bu yazımızda sunduğumuz üç etkili göz altı ve çevresi bakım maskesi tarifleri, evlerinizde rahatlıkla yapabileceğiniz türdendir. Hem malzemelerin bulunması kolay hem çok zahmet istemeyen ve 15 dk. İşlemler olan göz çevresi bakım maskeleri, bakışlarınızdaki parıltıyı ve aydınlığı gözlerinizin çevresine yayacaktır. Aynı zamanda Lebody en iyi göz çevresi bakım kremleri ve serumları ile de destekleyerek, daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR