EV YAPIMI SUCUK TARİFİ SİZİ ŞAŞIRTACAK

Evde pratik bir şekilde kendi sucuk çeşitlerinizi yapmaya ne dersiniz? En iyi sucuk lezzetini dilediğiniz gibi yakalayabileceğiniz bu tarif sayesinde siz de yemeklerinize ve kahvaltılarınıza ev yapımı sucuk çeşitleri ekleyin.

Öncelikle soyduğunuz sarımsaklarınızı hafif bir tuz ile beraber havanda dövmeniz gerekmektedir. Ardından dilediğiniz baharatları ve tuzu da bir kabın içinde sarımsaklar ile beraber karıştırabilirsiniz. Etlerinizi derin bir kabın içerisine aldıktan sonra sarımsak ve baharat karışımını da üstüne ekleyerek 20-25 dakika kadar yoğurmanız yeterli olacaktır.

Yoğurmuş olduğunuz bu et, baharat ve sarımsak karışımını bir streç film ile örterek buzdolabında 1 gün kadar dinlendirmeniz gerekmektedir, bu işlem ev yapımı sucuk için lezzet arttırıcı olacaktır. Ertesi gün çıkardığınız karışımı et kıyma makinesinden geçirebilirsiniz fakat eğer et kıyma makineniz yoksa, et dövme aleti de kullanabilirsiniz.

Tekrardan incelmiş olan bu et karışımını bir kez daha yaklaşık 20 dakika kadar yoğurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise bir huni yardımı ile bu karışımı kurutulmuş dana bağırsaklarının içine doldurmanız yeterlidir. Bu işlem sırasında hava kabarcıklarının oluşmamasına özen göstermeniz önemli bir noktadır. Bu durum etin bozulmasına neden olabilir, o yüzden hava almamasına dikkat etmeniz gerekecektir.

Bağırsakların her iki ucundan da biraz boşluk bırakarak daha sonra kıvırın ve bu uçları birbirine bağlayın. Tüm bu işlem adımlarını etin tamamına uyguladıktan sonra, elinizdeki sucukları kalın bir ipe dizin ve güneş alan bir yerde hava sıcaklığına da bağlı olarak yaklaşık 3 ya da 7 güne kadar bekletmeniz gerekecek. Eğer hava kabarcıkları oluştuğunu fark ederseniz iyi bir sucuk için bu kabarcıkları iğne ile söndürebilirsiniz.

EN İYİ SUCUK ÇEŞİTLERİNİ EVDE YAPMA AVANTAJI

Kaliteli ve iyi bir sucuk yemek için bu tarifi kolayca uygulayabilirsiniz. Hem lezzetli hem de güvenilir bir sucuk tüketmek işte bu kadar kolay. Evde rahatlıkla bu tarif sayesinde kendi sucuk çeşitlerinizi yapabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz.

Sucuk fiyatları için endişe etmeden rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu tarif ile en iyi sucuk seçimini evde kendiniz yapmış olacaksınız. Dilerseniz yaptığınız sucuk çeşitlerini yemeklerde veya hamur işlerinde de kullanabilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR