Dekoratif Halı İçin Olmazsa Olmaz Özellikler

Evinizin her köşesinde bambaşka bir tarz yaratmanıza imkan sağlayan dekoratif halı çeşitleri birçok farklı açıdan fayda sağlarken aynı zamanda da şık bir görünüm sunar. Evinizin her odasında sizlere harika dekorasyonlar yapmanız için yardımcı olan halılarda olmazsa olmaz bazı özelliklerin bulunması gerektiğini biliyor musunuz?

Mutfak halıları belki de evimizdeki en sık kirlenen veya lekelenen halılardan biridir. En sık vakit geçirilen alanlardan biri olan mutfakta bazı kazalar yaşanması da oldukça doğaldır. Bu nedenle de evinizdeki mutfak halı modeli kesinlikle kolay silinebilir ve yıkanabilir halı cinsinden olmalıdır.

Evinizin antre ve koridorlarında bulunan yolluk cinsi halılar ise aynı şekilde tüm halılar gibi silinebilir olmalıdır ve aynı zamanda da toz tutmayan bir yapıya sahip olması gerekir.

Öte yandan banyo paspası modelleri seçerken de en çok dikkat edilmesi gereken özellik elbette kaymaz halı türünden olmasıdır. Banyolarda bulunan fayanslar su ya da çeşitli sabun ya da şampuanlar nedeniyle veya buhardan dolayı kayganlaşabilir. Bu tip durumlarda istenmeyen kazaların önüne geçmek için kaymaz tabanlı halı veya kaymaz tabanlı banyo paspası kullanmak önemlidir.

Salonunuzda veya çocuk odalarında kullanılabilen yuvarlak halı modelleri veya peluş halı çeşitleri de tüylenme yapmayan özelliklere sahip olmalıdır. Bu tarz tüylenen halılar alerji ve kötü görüntüye sebebiyet verebilir.En Şık Halı Modelleri ve Dekorasyonun Temeli

Ev dekorasyonunun temelinde yatan halı ve perde seçenekleri aslında evimizin çok büyük bir kısmını kaplıyor. Mobilyalar tek başına nasıl dekoratif bir görünümde yetersiz kalıyorsa haliyle halı modelleri de bu noktada tek başına yetersiz kalabilir.

İyi bir ev dekorasyonu için mobilya, aksesuar, aydınlatma, perde ve elbette halı modelleri birbiri ile bir uyum ve ahenk içinde olmalıdır.

Örneğin; minimal tarzda bir salon dekore etmek istiyorsanız bunun için yoğun desenler, kalabalık mobilyalar veya çok çeşitli renkler kullanmak bir karmaşaya neden olur. Minimal desenli halı modelleri ve soft renklerde perde, mobilya, aksesuar seçimleri yapmak, minimalist dekorasyon tarzı için kesinlikle mükemmel bir seçim olabilir.

POPÜLER BLOGLAR