Bu Kadın Omuz Çantası Çeşitlerini Biliyor Musunuz?

Kadın omuz çantası denince akla ilk gelen ve tamamen klasik birkaç çeşitte tasarım olsa da aslında omuz çantası kadın modasında birçok farklı modele sahiptir. Ayrıntılı birçok farklı tasarıma sahip olan bu omuz çanta modelleri ve çeşitlerini biliyor musunuz?

  • Tote Çanta (Tote Bag): Büyük çanta türlerinden biri olan Tote kadın omuz çantası uzun ve geniştir. Klasik çantalara oranla çok daha geniş olduğu için günlük kullanımda da ve eşya taşımanız konusunda konfor sağlar.
    Ayrıca bir tür alışveriş çantası olarak da bilinen ve çoğunlukla genç kızlar tarafından tercih edilen bir bayan omuz çantası çeşididir.
  • Kapaklı Omuz Çantası (Flap Bag): Son derece şık bir görünüme sahip olan ve aynı zamanda da üstten kapağı olan Flap omuz askılı çanta modelleri sıklıkla tercih edilir. Genellikle uzun ve zincir askıları olan, dikdörtgen ya da kare şeklinde tasarlanan bu çanta türü son derece popülerdir.
  • Kova Çanta (Bucket Bag): İsminden de anlaşılacağı üzere, kova şekline benzer bir forma sahip olan bu bayan omuz çantası geniş iç hacmi sebebi ile birçok eşyanızı rahatlıkla sığdırabileceğiniz bir çanta türüdür.
  • İkizkenar Çanta (Trapezoid Bag): Farklılık sevenler için özenle tasarlanan bir çeşit: İkizkenar kadın omuz çantası modeli. Özellikle de asimetrik şekillerde köşeleri bulunan ve çoğunlukla ikiz kenarlara sahip bir çanta çeşididir.
  • Hobo Çanta (Hobo Bag): Son zamanlarda demode olarak görülse de oldukça rahat ve konforlu bir küçük omuz çantası olan Hobo’lara bir şans vermek gerekir. Bu hilal şeklinde olan, kol altına tam oturan ve çok yönlü bir kullanım imkanı sağlayan çanta türünü çok seveceksiniz.
  • Silindir Çanta (Barrel Bag): Genellikle spor çantası olarak günümüzde sıklıkla karşılaşılan silindir omuz çanta modelleri uzun kayışlara sahiptir. Küçük çanta modelleri arayanlar için iç hacim konusunda avantaj sağlayan bir çanta türüdür.

Kadın Omuz Çantası Nasıl Kombinlenir?

Kadın omuz çantası çeşitleri aslında hem spor hem de klasik tarzda kombinlemeye son derece müsaitlerdir. Birçok farklı çeşide sahip olan ve oldukça şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacak çapraz omuz çantası veya diğer tüm kadın omuz çantası modelleri yaz ve kış aylarında hareketli kombinler yaratmanıza olanak sağlar.

Deri ceketler ile beraber kullanabileceğiniz paraşüt kumaşlı kadın omuz çantası modellerini, soft renkler tercih ederek kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kaşe kabanlarınız ile beraber deri kadın omuz çantalarını da değerlendirebilirsiniz.

Spor kombinlerinizde silindir çanta modellerini kullanarak, kot pantolon, spor ayakkabı, renkli soket çoraplar ve basic tişörtler ile benzersiz ve bir o kadar da rahat görünen bir casual tarz yaratabilirsiniz. 

Sizlere birçok farklı tarzda kombin yapmanıza yardımcı olacak kadın omuz çantası modelleri ve tasarımlarını inceleyebilirsiniz. 

POPÜLER BLOGLAR