Bebek Tulumları İle Bebekler Üşür Mü?

Yenidoğan bebeklerin bakımı konusunda, özellikle de ilk çocuk için anne ve babalar oldukça endişeli ve telaşlı olabiliyor. Kış aylarında doğan çocuklar için daha fazla stres yaşayan ebeveynlerin de bu konuda yönlendirilmeye ihtiyaç duyduklarını görebiliyoruz. Öte yandan bebeklerin kış aylarında sürekli olarak çok üşüdüğünü düşünmemize neden olan bazı hassasiyetlerden sıyrılmak gerektiği de bir gerçektir.

Yeni doğmuş olan bebeklerin ciltlerinin altında bulunması gereken yağ dokusu henüz yeterince kalınlaşmadığından dolayı, vücut ısılarını uzun süreli olarak koruyamayabilirler. Bu sebepten dolayı da yenidoğan bebeklerin çıplak bırakılması durumunda vücut ısıları oldukça hızlı bir şekilde düşebilir. Bu nedenle de bebeklerin sadece ilk haftalarda kısa banyolar yapması, ardından da hızlı bir şekilde giydirilmesi çok daha doğru bir yol olacaktır.

Bebeğiniz uyurken ise eğer havalar sıcaksa yazlık bebek tulumları giydirerek uyumasında bir sakınca olmayacaktır. Bebekler ilk doğduklarında hızlı düşen vücut ısıları bir süre sonra metabolizmaları gereği aynı düzeyde düşemez ve bu durumda eğer bebeğinizi çok kalın bir bebek uyku tulumu ile giydirirseniz faza terleyebilir ve vücut ısısı artar. Artan vücut ısısını düşüremeyen bebekler için terletmeyen uyku tulumu ürünlerine de ihtiyacı vardır.

Bebekler için alacağınız bebek tulum modelleri de bebeğiniz için mevsime en uygun kalınlıkta olmalıdır. Ayrıca alacağınız bebek tulumları da sağlıklı ve doğal kumaşlardan üretilmelidir ki bebeğinizin cildinde herhangi bir sağlık problemine yol açmasın.

Bebek Tulumları Sağlıklı Bir Seçenek Midir?

Bebek tulumları
bebeğinize dört mevsim boyunca giydirebileceğiniz son derece rahat ve konforlu bebek giyim ürünleridir. Özellikle de yaz ve kış her zaman terletmeyen uyku tulumu modellerini bebeğiniz için düşünebilirsiniz. Bebeğinizin hem günlük kullanımda hem de gece uykusunda son derece rahat etmesini sağlamak için nefes alan ve doğal kumaşlardan üretilmiş bebek tulum modelleri tercih ederseniz bebeğinizin sağlığı için endişe etmenizi gerektirecek bir durum kalmayacaktır.

Ayrıca sağlıklı olmasının yanı sıra bebeğiniz için de son derece şık ve sevimli bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bununla beraber bebek tulumları sayesinde bebeğinize birçok farklı tarzda kombin de oluşturma imkanına sahip olacaksınız. 

POPÜLER BLOGLAR