AMELİYATSIZ ESTETİK NEDİR?

saç mezoterapisi

Ameliyatsız estetik, herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan yapılan estetik uygulamalardır. Dolgu, mezoterapi, botoks gibi işlemler ameliyatsız estetik grubu içinde yer alan uygulamalardır. Hasarlı bölgeye çeşitli enjekte yöntemleri ile yapılan bu uygulamalar için cerrahi müdahale gerekmez. 

Botoks gibi kırışıklık giderici ve genç görünüm sağlayacak uygumalar, uzman kişilerce ameliyatsız yapılan işlemlerdir. Ameliyat korkusu taşıyan pek çok insan için geliştirilen özel işlemler ile çoğu estetik uygulama için artık ameliyat olmaya gerek kalmamıştır. Elbette bu durum her şikayet için geçerli değildir. Ameliyatsız estetik için uzman kişilere başvurmak gerekmektedir. İp dolgu, ağ dolgu gibi işlemler de ameliyatsız estetik içinde yer alan, cildi sıkılaştıran ve gençleştiren estetik işlemlerdendir.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Neden Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçı derisinden besleyerek saçın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olan vitamin ve mineral desteğini sağlayan bir uygulamadır. Güçsüz ve cansız saçlardan şikâyetçi olanlara rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapi işlemi, sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşulmasını sağlar. Saç mezoterapisi fiyatları uygulama yapılacak saç derisi özelliklerine göre farklılık gösterir.

Cilt Serumu Nedir?

Cilt serumu, ciltteki mevcut ve farklı sorunlar ile savaşan bakım ürünleri olarak adlandırılabilir. Yüz serumu olarak da bilinen cilt serumu, kendi içinde pek çok farklı başlığa ve özelliğe ayrılır. Son yıllarda cilt bakım ürünleri arasında en dikkat çekenlerden birisi olan serumlar, pek çok sorun ile savaşmakla birlikte sağladıkları yoğun bakım nedeni ile en güvenilir ürünler olarak da dikkat çekmektedir. Bakım ve güzellik rutinlerinin olmazsa olmazı cilt serumu için şikayetçi olunan konu ne ise kullanılacak ürün de ona göre tercih edilmelidir.

Yüz serumu denilince akla ilk gelen ürünler, c vitamini serum, leke serumu, gözenek sıkılaştırıcı serum, leke giderici serum gibi özelliklere sahip ürünlerdir. C vitamini serum genel olarak cildin ihtiyaç duyduğu sağlığı ve nemi cilde verirken, gözenek sıkılaştırıcı serum büyük gözeneklerin kötü görüntüsünü ortadan kaldırmayı amaçlar. Güneş lekelerinden muzdarip olanların tercihi olan leke giderici serum, kahverengi lekelere savaş açarak cilt tonunu eşitlemeye yaramaktadır. Lagoom, ihtiyaç duyduğunuz bakımlar için en doğru adres.

POPÜLER BLOGLAR