2022 YILININ EN TREND TESBİH ÇEŞİTLERİ

TESBİH ÇEŞİTLERİ

Tesbih çeşitleri pek çok farklı taştan ve malzemeden üretilebiliyor. Bunların arasında değerli taşlar olarak malzemeler görmemiz mümkün. Tesbih kültürü eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş ve hala popülerliğini korumaktadır. Pek çok kişi koleksiyon ve aksesuar olarak birbirinden çeşitli tesbihleri ediniyor. Tesbih taşları arasında en çok tercih edilen taş ise çekerken saldığı kokusu ve görüntüsü ile insanı büyüleyen kehribar oluyor. Kehribar değerli taşlar sınıfında olduğundan dolayı kehribar fiyatları diğer ürünlere göre biraz daha farklıdır. İşlemeli tesbih modelleri arasında da birçok çeşit görmeniz mümkün. Mardin şehrine has gümüş sanatı ile yapılan el emeği tesbihler de en iyi tesbih modelleri arasında yerini alıyor. Bu ve bunun gibi diğer tesbih ürünlerini de sitemiz aracılığı ile inceleyebilir ve anında sahip olabilirsiniz.

En Değerli Tesbih Çeşitleri

Tesbih modelleri arasında en değerli modelleri de görmek mümkün oluyor. Bu ürünler genel de el işleme sanatları ile yapılan tesbih çeşitleri olarak öne çıkıyor. El örmesi tesbih modelleri de değerli tesbih çeşitleri arasında yerini alıyor. Mardin’in tarihi sanatı olarak ortaya çıkan el örmesi gümüş sanatı işçiliğin doruk noktası diyebiliriz. Bu ustalık gümüşü tellere ayırarak onu çeşitli desenlerle örerek gerçekleştiriliyor. Tesbih kategorisinde de oldukça sık kullanılan bu işleme ile yapılan tesbihler üretim süreci ve malzemesi açısından en değerli tesbih modelleri arasına giriyor. Tesbih taşları olarak kullanılan taşlarda da el işlemesi yapılabiliyor ve bu ürünlerde de aynı tasarım elde edilebiliyor. 

tesbih çeşitleri

Tesbih Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesbih seçimi sırasında bazı dikkat edilmesi gereken hususlar mevcut. Tesbihler doğal taşlar veya malzemeler kullanılarak yapılan ürünler olduğu için sahtesine denk gelmek bir o kadar kolay. Dışarıda satılan ürünler arasında aşırı ucuz fiyatlara kehribar tesbih sattığını iddia eden satıcılar mevcut. Tesbih fiyatları baz alındığında çok komik rakamlara satışı gerçekleştirilen bu ürünler orijinal olmamakla beraber kalitesiz içeriği ile kısa vadede yıpranıyor. Tesbih taşları olarak plastik kullanılarak satılan bu ürünlerden uzak durmanız ve mutlaka değerinde satış yapan firmalardan almanız yararınıza olacaktır. Dergah Tesbih olarak tüm uçak camı tesbih ve diğer tesbih çeşitleri değerinde ve güvenli alışveriş seçenekleri ile sizlere sunuyoruz. 

POPÜLER BLOGLAR